Pozor na potraviny pro děti

Pozor na potraviny pro děti

Dub 29, 2023 / By : / Category : Zdraví

Někdy jsou tyto nápisy užívány dokonce na pováženou, jelikož potraviny, na nichž si je lze přečíst v určitém směru nevyhovují zásadám zdravého stravování v obecné rovině.
batole při jídle 
Marketing především
To, že se v určitém reklamním spotu a taktéž přímo na obalech potravin objevují nápisy „dětský“ či „dětská“, neznamená, že se výrobce skutečně ze všech sil snažil, aby tento produkt představoval to nejlepší, co je možné dítěti nabídnout k snědku.
V každé chvíli a v každém případě je totiž nutné potravinářství vnímat nikoli jako službu lidu, ale jako obchod, jakkoli děsivě to může znít. Nejrůznější nápisy, upozornění a charakteristiky na potravinách, které jsou balené, pak představují pouze nástroj zvyšující pravděpodobnost jejich prodeje
a v konečném důsledku tedy zisku pro výrobce.
TAKTO JEDNOCUCHÉ TO JE.
Čím dříve se s krutou pravdou smíříme, tím méně budeme nevěřícně kroutit hlavou. Protože ani naši nejmenší nejsou podobných snah ušetřeni.
 
Jedná se tedy o lež?
Nařknutí ze lži je v podobném případě přehnaným a není na místě. To, že se při nakupování můžete cítit klamáni či dokonce podváděni, vyplývá jednoduše z Vašeho nastavení mysli, v němž můžete více či méně předpokládat, že svět je dobré a ostatní lidé se Vám snaží pomoci.
Ještě jednou je však důležité si zopakovat – potravinářství není charita a jeho hlavním cílem je v současnosti výdělek. Proto Nejrůznější kroky, které jsou výrobci a prodejci podnikány, nejsou lživé (jelikož by tak porušovaly zákon), ovšem je nutné je dekódovat v rámci zažitého předpokladu, že „každý chce něco trhnout“.
krmení malého dítěte 
V potravinách určených zejména dětem se tak jejich výrobci skutečně snaží jejich obsah a zpracování přizpůsobovat potřebám zrajícího a vyvíjejícího se organismu – ovšem nikoli ve všech směrech najednou. Můžete se tak setkávat s potravinami, které jsou například méně tučné, neobsahují barviva a podobně. Ovšem takové pak bývají například něčím zahušťované, příliš slané, nebo mohou vykazovat jiné vlastnosti, s nimiž by bylo lze z hlediska vhodné „zdravé“ výživy polemizovat.
 
Proto pro svá dítka nevybírejte potraviny dle jejich označení na zářivě barevných umělohmotných obalech, ale podle zdravého rozumu. Případně se též můžete poradit s odborníky, kteří nepracují v potravinářství a nemají tak z podobných produktů užitek.