Když se řekne, že něco proběhne na jedničku, máme tím na mysli, že jde o akci zcela bez chyb. Chceme-li se v tomto smyslu vyjádřit tak, aby na jedničku proběhlo i vyklízení bytu, měli bychom se držet některých důležitých záchytných bodů.
Domluvte závazný termín – jakmile kontaktujete vyklízecí firmu, domluvte se na závazném termínu. Zapište si pak toto datum někam do svého diáře (lepší je papírový, odkud vám záznamy nezmizí, jako například z mobilu při technické závadě) a na tento den si raději nic náročného neplánujte.
Proberte se věcmi ještě před vyklízením – pokud se v objektu nachází předměty, které byste rádi zachovali, proveďte probírku a dejte ty věci stranou,, anebo je rovnou odvezte, aby na místě nepřekážely. Pokud tam zůstanou, vyklízecí firma musí bezpodmínečně vědět, které to jsou, aby je nevyhodila. Musíte je nějak označit popisky nebo je ohradit barevnou lepicí páskou nebo stuhou.
Probírka věcí v průběhu vyklízení – toto je teoreticky možné, ale zbytečně tím zdržujete vyklízecí firmu, která pak svou práci protahuje. Přítomni při vyklízecích pracích samozřejmě být můžete, což se hodí například tehdy, pokud si chcete ještě něco ujasnit, anebo jste zvědaví, v jakém stavu jsou některé podlahové krytiny, zdivo za nábytkem, svítidla atp., abyste mohli operativně navázat žádostí u stavební firmy o případnou stavební rekonstrukci.
Plynové spotřebiče – pokud potřebujete odpojit karmu, sporák, plynová kamna a podobné spotřebiče na zemní plyn, pozvěte si na to ještě před vyklízením odborníky – instalatéry s patřičným certifikátem. Tyto práce nesmí provádět nikdo jiný a nemůžete o to požádat ani vyklízecí firmu.
Úklidové práce – při vyklízení některých nemovitostí se vyplatí zajistit i úklidové práce profesionální firmou, například pokud se v místě nachází zvratky a výkaly, nebezpečné chemikálie a silné znečištění podlah, oken, dveří a stěn.