Představte si dobu, kdy musíte vytvořit seminární práci, referát nebo prezentaci pouze za pomoci knih a vlastních zkušeností. Dnes naprosto šílená představa, o které si málokdo dokáže uvědomit, že byla po celá tisíciletí ,,krutou” realitou. Dnes si s vytvořením kvalitního odborného textu tedy skoro vůbec nemusíme lámat hlavu. Internet nám nabízí nespočet míst, kde můžeme vyhledávat a vytvářet stále nové dokumenty. Jak ale postupovat, pokud chceme vypracovat opravdu kvalitní práci?
Zdroje, zdroje a ještě jednou zdroje!
Tam nejzákladnější věc, na které budoucnost naší práce stojí, jsou zdroje. Pokud jsme odkázáni jen na ně a o dané problematice moc nevíme, nemusíme poznat, že fakta, která používáme a chceme vložit do naší práce, jsou falešná a naprosto nepřesná. Tudíž se vyplatí čerpat pouze z odborných zdrojů a vyplatí se samozřejmě i odborná literatura, kde je riziko falzifikace faktů několikanásobně nižší. Kvalitním zdroje je například Wikipedie. Spousta lidí ji neprávem odsuzuje. Pokud se nejedná o neznámá témata, která nejsou příliš objasněna pro normální smrtelníky, jedná se velmi často o pravdivé články. Další je kamarádka Wikiskripta. Ta se hodí především k přírodovědným tématům, nejvíce jich využívají medici. V závěru svých prací pak vždy všechny použité zdroje odcitujte!
Program na kvalitní prezentaci
Pokud máte zdroje a informace, které jste potřebovali, stačí teď už jen dát je dohromady. Internet nabízí širokou škálu programů, ve kterých vytvořit prezentace. Mezi kvalitní patří PowerPoint nebo Prezi. Prezi je však určena především pro kreativce, kterým jde hlavně o vizuální stránku prezentace. Dají se v ní dělat různé efektní přechody mezi jednotlivými slidy, volit si barvy bublin, ze kterých bude text vyskakovat a tak dále.
Doufáme, že Vám náš článek alespoň trochu napomohl k tomu, abyste vytvořili skvělou a úspěšnou prezentaci!